OLEMME KANSSASI

Et ole yksin. Ota yhteyttä meihin

OLEMME KANSSASI

Et ole yksin. Ota yhteyttä meihin

TUKEA JA APUA – YHTEYSTIEDOT

SAMHA – Päihde ja Mielenterveysyhdistys

Toimistomme on avoinna maanantaista torstaihin klo 10-16. Kriisin sattuessa ota yhteyttä sähköpostitse tai WhatsApp.
Jos haluat käydä luonamme, Varaa aika

  • +358 46 880 6319

  • Visbynkuja 2, 00930 Helsinki

  • info@samha.fi

SOS WhatsApp 

SAMHA esittelee uuden työkalun yhteydenpitoon, nimettömyytesi on turvassa. Voit kertoa meille tarinasi ja kommunikoida kanssamme arabiaksi, suomeksi, somaliaksi, englanniksi, italiaksi, espanjaksi, ranskaksi, kreikaksi ja kiinaksi.

  • +358 46 880 6319

Tariq Omar

  • Projektipäällikkö
  • +358 45 202 7279
  • tariq.omar@samha.fi

  • Suomi, english

Santo Baldi

  • Projektityöntekijä
  • +358 45 315 9538

  • santo.baldi@samha.fi

  • English, italiano, francais, español, 中文

Valmennusohjelma

SAMHA järjestää valmennusohjelmia yksilöille ja ryhmille joissa saat tietoa ja työkaluja palvelujärjestelmän ymmärtämiseksi, sekä päivittäisiin haasteisiin vastaamiseksi. Ota osaa, järjestä kurssi työpaikalla/koulussa tai pyydä lisätietoja:

  • +358 45 202 7279

  • tariq.omar@samha.fi

Abdi Asis

  • Koulujen yhteyshenkilö
  • +358 46 884 4008

  • abdi.asis@samha.fi

  • Suomi, af soomaali, english

Mustafa Adel

  • Ohjaaja
  • +358 46 881 2300
  • mustafa.adel@samha.fi

  • Suomi, العربية , english

Calista Bowen

  • Markkinointi ja viestintä

  • calista.bowen@samha.fi

  • English

Tytti Kauppinen

  • Työharjoittelija

  • tytti.kauppinen@samha.fi

  • Suomi, english

Konstantina Glykioti

  • Tutkijaharjoittelija
  • info@samha.fi

  • Ελληνικά, suomi, english

Sandra Muñoz Figueroa

  • Tutkijaharjoittelija
  • info@samha.fi

  • Español, suomi, english

SAMHA –
Päihde ja Mielenterveysyhdistys

  • Visbynkuja 2, 00930 Helsinki

Toimisto avoinna maanantaista torstaihin klo 10-16.
Lauantaisin ja sunnuntaisin varattu ryhmille.
Ajanvaraus klo 10-16 maanantaista torstaihin.
Varaa aika tapaamiseen

Koutsi Valmennusohjelma

Pyydä osallistumista, järjestämistä ja tietoja ottamalla yhteyttä
tariq.omar@samha.fi
+358 45 202 7279